Oficjalnie: Wenger przedłuża kontrakt do 2017 roku
Dodane przez seba1999xx dnia Czerwiec 03 2014 16:31:31
Trener Arsenalu - Arsene Wenger - złożył podpis pod trzyletnim przedłużeniem swojego obecnego kontraktu, który będzie teraz obowiązywał do maja 2017 roku.
Rozszerzona zawartość newsa
Wenger prowadzi zespół z północy Londynu już przez 17 lat, co czyni go najdłużej pracującym oraz najbardziej utytułowanym menedżerem w historii klubu. Jest obecnie także najdłużej pracującym trenerem w lidze angielskiej, wygrał z klubem 8 ważnych trofeów i po raz 17. z rzędu zakwalifikował się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów - lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie Real Madryt.

Oto co powiedział Francuz po przedłużeniu kontraktu:

- Chcę zostać i kontynuować rozwój zespołu i klubu. Wkraczamy w bardzo ekscytujący okres. Mamy silny skład, stabilność finansową i ogromne wsparcie fanów na całym świecie. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć jeszcze więcej.

- Klub zawsze wierzył we mnie i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Przeszliśmy razem przez wiele fantastycznych chwil, a także przez momenty, w których musieliśmy się zjednoczyć. Za każdym razem, kiedy nasza jedność była testowana, właściwie odpowiadaliśmy. Myślę, że wykazałem się również pewną lojalnością wobec klubu i mam nadzieję, że możemy napisać razem więcej historycznych momentów. Jestem pewien, że możemy.

Prezes Arsenalu, Sir Chips Keswick, powiedział:

- Jesteśmy zachwyceni, że Arsène odnowił kontrakt na kolejne trzy lata. Jest człowiekiem zasad, który żyje i oddycha Arsenalem. To on rozsławił Arsenal ekscytującym stylem gry na całym świecie, nadal stawia na młodych zawodników w klubie i ma umiejętności, by przekonać tych najwyższej klasy do dołączenia do Arsenalu. Nie mam wątpliwości, że mamy ekscytującą przyszłość przed nami z Wengerem jako menedżerem.

Większościowy udziałowiec Arsenalu - Stan Kroenke - stwierdził:

- Utrzymanie doskonałości jest najtrudniejsze do osiągnięcia w sporcie. Fakt, że Arsenal pozostaje w czołówce zespołów w Anglii i Europie przez cały czas, gdy Arsène jest menedżerem, ostatecznie dowodzi dobrych wyników jego pracy, talentu i ambicji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu w FA Cup, który jest dodatkiem do jego wybitnych osiągnięć. Pod jego kierownictwem czekamy na większą liczbę trofeów w przyszłych sezonach.